פיתוח חרדי בלב תל אביב
מאת: נילי

רבים נוהגים להסיק שאם דעת הוא מרכז פיתוח חרדי – אז קרוב לוודאי שהוא ממוקם בבני ברק. ואם לא בבני ברק אז בטח במאה שערים…
כמעט תמיד אני מוצאת אותם משתאים כאשר אני מציינת שמשרדי דעת נמצאים בלב תל אביב.

בשונה מדעת, רוב מרכזי הפיתוח החרדיים בחרו למקם עצמם בערים החרדיות, ואין זה מפתיע כיוון שלכולנו נוח יותר להימצא קרוב לבית, בסביבה בה אנו מוקפים ברחובות ובאנשים עם המנטליות המוכרת לנו.

אז למה תל אביב? מדוע דעת בחרה לבדל את עצמה ולמקם את משרדי הפיתוח ובדיקות התוכנה שלה בלב תל אביב?

מספר סיבות חשובות ומשמעותיות הובילו אותנו לצעד זה שאיננו טריוויאלי, בעיקר לא עבור המתכנתות ובודקות התוכנה החרדיות העושות דרכן לתל אביב מדי בוקר.

כחברה העובדת עבור ארגונים וחברות מובילות בישראל, רובם בתל אביב או בסביבתה, למיקום שלנו יש השפעה גדולה לאורך כל תהליך ההתקשרות מול הלקוח.
עבור הלקוח, לא מדובר כאן רק ביתרון הקרבה הפיזית, שבעיקר חוסך לא מעט זמן כאשר יש צורך בקיום פגישות במשרדי דעת – אלא גם בתחושה הנוחה להגיע לסביבה המוכרת לו. לפגוש את החברה החרדית, שגם כך שונה בערכיה מאלו שהוא מכיר, בסביבה הביתית שלו ולא להפך.
אחד המנהלים בארגון מוביל שבחר לעבוד עם דעת, ציין בפני שהוא מאד התרשם מאיכות העבודה ומהסטנדרטים הגבוהים של דעת, יחד עם זאת מה שבסופו של דבר עזר לו להכריע ולבחור בנו היה: המיקום.

מלבד הנוחות בעבודה מול לקוחותינו, המיקום של דעת הוא בסמוך למשרדי חברת האם, ריל קומרס, חברת אסטרטגיה ופיתוח בטכנולוגיות אינטרנט ומובייל מהמובילות בישראל.
אמנם עובדות החברה הן בעלות השכלה גבוהה ממוסדות אקדמאיים המוכרים על ידי משרד החינוך, אם כי בתחום הפיתוח והבדיקות מאד חשוב להתעדכן תדיר בחידושים הטכנולוגיים. העבודה בצמוד לריל קומרס, מסייעת לעובדות לקבל הכשרות וליווי מהצוות המקצועי של חברת האם ולשמור על עדכניות הידע המקצועי. על ידי כך בדעת נשמרת רמה מקצועית גבוהה ביותר, בהתאם לסטנדרטים הגבוהים הנהוגים בריל קומרס.
וענין נוסף חיובי בעבודה מול ריל קומרס, הוא השינוי ביחס לעובדות החברה שנוצר במהלך שנות הפעילות של דעת. אם בתחילה ובאופן טבעי ראו את עובדות דעת כקבוצה שונה ונבדלת, בעלת אורח חיים לא מוכר, לאחר מספר חודשי עבודה, התגבשה הערכה רבה לפועלן של העובדות וכבוד רב לאורח חייהן. למעשה כך נוצרה פתיחות אל החרדים, מצד מי שלא הכיר קבוצה זו מקרוב.

אז אם בתחילה חששתי ממיקום חברה חרדית בלב אביב, כיום אני בטוחה שהיה זה הצעד הנכון, גם עבור הלקוחות שלנ.ו וגם עבור העובדות עצמן. הצמיחה המתמדת של החברה היא עדות לכך שדעת במיקום ובכיוון הנכון