אפליקציות לאייפון, מה זו החיה זאת?
מאת: נילי

מי מאיתנו לא שמע על מכשיר האייפון של אפל, אשר גרם ממש לא מזמן לבהלה תקשורתית כאשר הגיע סופסוף אל ישראל. סקר שנערך עוד לפני הגעתו של האייפון ארצה, ע"י מכון גיאוקרטוגרפיה ובעבור כלכליסט, הצביע על כך שהישראלים מודעים בהחלט לקיומו של האייפון – 74% מהנשאלים הכירו או שמעו על המכשיר ורבע מהם אף היו מעוניינים לרכוש מכשיר מסוג זה. כמו כן כ- 30% מבין נשאלי הסקר אמרו כי יהיו מוכנים אף להחליף את ספקית הסלולר שלהם בעבורו.
אבל רק בשביל לסבר את האוזן, אייפון הוא אמנם מכשיר סלולארי, אך זהו למעשה מכשיר פלא רב תכליתי המהווה, כאשר איננו משמש אותנו לניהול שיחות, מחשב כף יד וכן מכשיר מולטימדיה. אחד מהדברים העיקריים אשר הפכו את המכשיר לפופולרי כל כך היא העובדה כי המכשיר מאפשר שימוש באפליקציות שונות ומגוונות. הפלאפון מגיע אמנם טעון בחלק נבחר מהאפליקציות, אך ניתן כמובן להעלות אליו אפליקציות רבות נוספות, וכן כמובן לפתח אפליקציות חדשות.
תחום פיתוח האפליקציות עבור מכשיר האייפון הינו תחום הצובר תאוצה בזמן האחרון. אך מאחר ומוצרי אפל משתמשים בטכנולוגיה שונה מזו שמשתמשת מייקרוסופט, פיתוח אפליקציות עבור אייפון הינו תחום נפרד הדורש ידע יחודי ושונה.

כיצד משיגים את האפליקציות החדשות?

ובכן, ניתן לבחון את האפליקציות החדשות, ואף להורידן בתשלום סמלי יותר ופחות, מחנות האפליקציות המקוונת של אפל – האפסטור. חנות מקוונת זו מכילה מגוון עצום של אפליקציות אשר פותחו באמצעות חברות או אנשים פרטיים.
מגוון האפליקציות היננו אדיר ונוגע כמעט בכל תחום חיים, החל מעדכוני חדשות, משחקים ומוסיקה, וכלה בתוכנות לימוד, יישומים עיסקיים וכדומה.

מדוע טורחים חברות ואנשים פרטיים לפתח אפליקציות?

חברות עסקיות מפתחות אפליקציות למטרה עיקרית אחת- קידום החברה ושירותיה. אפליקציות אלו ניתנות בדר"כ להורדה בחינם, מאחר ומטרתה של החברה איננה להרוויח מהשימוש באפליקציה, כי אם להרוויח באופן עקיף מפירסום מוצריהן באמצעות האפליקציה אותה יצרו.
אנשים פרטיים לעומת זאת מפתחים בדר"כ אפליציות לשם יצירת רווח אישי. פיתוח אפליקציה מקורית אשר יכולה להועיל לאנשים או פשוט לעניין אותם היא דרך טובה להגדלת ההון האישי. כמובן שהורדה של אפליקציות מסוג זה כרוכה בתשלום, מאחר וכך עושים יזמים אלו את רווחים. קיימות גם אפליקציות אשר עושות את רווחן מפרסומות, אפליקציות אלו בדר"כ ניתנות להורדה בחינם.
מיליארד וחצי אפליקציות הורדו מהחנות המקוונת של אפל במהלך שנת 2009.

זוהי כמות הורדות מדהימה אשר הסטטיסטיקות מצביעות על כך שאיננה כלל במגמת ירידה. כמות זו נובעת ללא ספק מהמכירה ההמונית של מכשירי האייפון ברחבי העולם, ומהעובדה כי מכשירים אלו תומכים אך ורק באפליקציות המותאמות באופן ישיר לטכנולוגיה של אפל.
פורסם על ידי נילי דוידוביץ