הדעה של דעת – להיות אמא עובדת
מאת: נילי

אמנם זה לא נושא חדש, אבל נושא זה אף פעם לא מתיישן או משעמם. אם נשאל כל אמא עובדת איך היא עושה זאת ואיך היא מרגישה כשהיא הולכת למשרד ומשאירה את ילדה בבית מטופל ע"י מישהו אחר, סביר להניח שהיא תאמר לנו שאין זה עניין פשוט, ולמעשה זה אפילו קשה.

לפעמים מדובר בבחירה, ולפעמים מדובר בכורח המציאות, אצלי היה זה שילוב בין השניים.

התחלתי את דרכי המקצועית כאם וכמפרנסת יחידה כאחד. אבל כבר הרבה לפני כן, היה לי ברור שאני רוצה לממש את עצמי ולנצל את הכישרון שלי בתחום הטכנולוגי.

מגיל צעיר מאוד ידעתי שאני רוצה להיות מתכנתת. לשם כך רכשתי תואר במדעי המחשב וניצלתי כל דקה פנויה להעשרת הידע שלי. היה זה המקצוע שלי והתחביב שלי בו-זמנית. לא הבנתי מדוע אני אמורה לוותר על הכיף הזה – ולכן לא ויתרתי.

היה לי חשוב למצוא את האיזון הנכון בין אמהות וקריירה ולנהל נכון את הזמן העומד ברשותי.

היו שנים שעבדתי פחות שעות, ושנים שעבדתי יותר; שנים שעבדתי מהבית ושנים שעבדתי מחוץ לבית, העניין אף פעם לא היה קל, והשילוב נותר מאתגר גם היום, אבל אני גרמתי לזה לעבוד.

ברור לי שאני וילדיי שילמנו בסופו של דבר את המחיר על השילוב בין שני התחומים, אך ברור לי לא פחות שהם גם הרוויחו, ובטח שגם אני. ילדיי הרוויחו עצמאות, הם למדו כיצד לנהל נכון את לוח הזמנים שלהם וכיצד להיות חרוצים ויחד עם זאת ליהנות מעבודתם. הם מבינים שכסף לא גדל על העצים, ויחד עם זאת יש בידיהם את הכלים לתפיסה נכונה לגבי מיקומו של כסף בסדר העדיפויות בחיים.

חוץ מזה, שבנוסף לאמא הייתה להם בבית מורה פרטית למחשבים, תכנות, אנגלית ומתמטיקה.

כיף לי לראות שכל חמשת ילדיי רואים את עתידם בתחום הטכנולוגי, אך האם זה יתממש, רק ימים יגידו.

בגלל המחיר שאני וילדיי שילמנו, היה לי חשוב לאפשר לנשים אחרות לעשות את השילוב הבלתי אפשרי הזה בצורה קלה ונכונה יותר.

מרבית הנשים אשר עובדות ב"דעת" הן אמהות חרדיות אשר רוצות לעבוד מחוץ לבית ולפתח כישורים טכנולוגיים כגון פיתוח תוכנה, בדיקות תוכנה, כתיבת תכנים וקידום ובניית אתרים. אנו מספקים להן פרוייקטים מאתגרים יחד עם לוח זמנים המתחשב בצרכיהן לא פחות מאשר בצרכי הלקוח.

אני חייבת לציין כי במהלך השנים גיליתי כי לאמהות עובדות יש כוחות מיוחדים המאפשרים להן להספיק בדיוק את כמות העבודה הנדרשת מהן, בין אם מדובר בטיפול בילדיהן, או בביצוע עבודה עד תומה.

בטח יש מלאך בשמיים שבורא עולם מצמיד לכל אחת מאיתנו ברגע שהיא נהפכת לאמא, מלאך שעוזר לנו בסופו של יום לראות שעשינו זאת.

פורסם על ידי נילי דוידוביץ ב-08:00