הזמנה לארוחה חוצת יבשות
מאת: נילי

בשבוע שעבר ביקרה בארץ משלחת, שכללה עיתונאיות ובלוגריות ממקומות שונים בעולם, שהגיעה לכאן לסיור קצר מטעם ארגון Vibe Israel.
וייב ישראל הוא ארגון חברתי א-פוליטי, שפועל למיצוב מחדש של ישראל בעולם בדרך ייחודית: הארגון פונה למובילי דעה בעולם, למשל בלוגרים בעלי מספר גדול של עוקבים, ומזמין אותם לסיור בארץ, דרכו יוכלו להיחשף ליצירתיות ליזמות ולחדשנות הקיימים כאן. המטרה היא שאותם מובילי דעה יתרשמו מישראל בהקשרים שאינם פוליטיים (אלא תרבותיים חברתיים ועסקיים), ויציגו אותה באור חיובי אשר ישפיע על דעת המוני העוקבים שלהם.

כל משלחת המגיעה לארץ עורכת סיור העוסק בתחום ספציפי, למשל קולינריה, מוזיקה, אופנה ועוד. הנושא של הסיור שהתרחש החודש היה "יזמות נשים", ובהתאם, נשות המשלחת זכו לפגוש נשים ישראליות מצליחות כגון עופרה שטראוס, פרופ' רות ארנון ואחרות.

זו היתה מחמאה גדולה, ש-Vibe Israel החליטו להזמין גם אותי לפגוש את נשות המשלחת ולהציג בפניהן את סיפור חברת דעת, כדוגמה ליזמות חרדית מצליחה בישראל.

אז הוזמנתי לארוחת ערב עם נשות המשלחת, שכללה גם עיתונאית ידועה מאוסטרליה, ומייסדת בלוג מצליח הנקרא Happy Black Woman.
במהלך הארוחה, סיפרתי כמובן את הסיפור של דעת: הצורך בהקמת חברת טכנולוגיה המספקת מקום עבודה המותאם לנשים חרדיות, תהליך ההקמה שהיה רצוף אתגרים, והתפתחות החברה עד למיצובה כחברת פיתוח ובדיקות מצליחה.

ארוחת ערב עם משלחת Vibe Israel | צלמת: גאיה ס.טורטל

מובילות הדעה הוקסמו מאד. מישראל בכלל, מדעת בפרט. הן הרבו לשאול על האישה החרדית (כיצד משלבת בין קריירה לבית?) וגם על ניהול החברה (כיצד מנהלים חברה חרדית בסביבה עם השקפה שונה?)
שמחתי על ההזדמנות להציג בפניהן את ישראל כמקום שפועל למען גיוון בתעסוקה, ולהוסיף עוד חוויה חיובית שגם תחזק את המטרה של Vibe Israel.

צלמת: גאיה ס.טורטל

אני מודה שהשיחה המיוחדת עם אותן נשים האירה גם משהו לעצמי. תוך כדי העבודה השוטפת על פרויקטים רבים, לעיתים שוכחים כמה חשוב להודות על כך שהחזון שפעם היה חלום התממש, על כך שאנו מעסיקים וממשיכים לקלוט נשים חרדיות הנהנות ממקום המותאם לצרכים שלהן ועל כך שדעת ממשיכה להתקדם לצמוח ולהצליח בתחומים בהם היא פועלת.