מתשע"ג לתשע"ד
מאת: נילי

חודש אלול. זה הזמן בו כולנו מאחלים שנה טובה, כתיבה וחתימה טובה. אך מלבד האיחולים, בחודש זה עלינו להביט לאחור על השנה שחלפה, להתבונן במעשינו, ולחשוב כיצד נוכל לשפר משהו בעצמינו לקראת השנה שבפתח.
נשמח להתבונן יחד אתכם בכמה מהאירועים שחווינו בדעת, במהלך השנה החולפת. שנת תשע"ג היתה שנה משמעותית בחברה. זו היתה שנה גדושה בעשייה ובפעילות, שנה בה לקוחות נוספים הצטרפו לחברה וגם עובדות ועובדים חדשים. שנה בה התקדמנו מבחינה מקצועית ומימשנו פרויקטים מורכבים ומאתגרים ביותר בתחום הפיתוח. היתה זו גם שנה מיוחדת, כיוון שלדעת, המעסיקה למעלה מ-40 נשים חרדיות, הופנה לא פעם זרקור תקשורתי, באמצעותו זכינו להציג תמונה שונה מזו שנהוג להראות בתקשורת בנוגע לחרדים ושוק העבודה.

פתחנו את השנה עם השקת אתר "בנק לאומי למשכנתאות", שעלה לאוויר ממש סמוך לראש השנה. זהו אתר מורכב, הכולל מידע מפורט ומקיף על תכנון המשכנתא, שהותאם על ידי דעת גם למובייל.
אתר MobileSpear שפותח על ידי מתכנתות חברת דעת עולה לאוויר. מערכת מובייל ספיר מתמחה בהתאמת אתרי אינטרנט קיימים לסמארטפון ולטאבלט, ללא צורך בפיתוח באתר, בזמן קצר וברמת אבטחה מקסימלית.
מלבד שגרת עבודה עמוסה וברוכה, החודש התקיים גיבושון מיוחד שכלל פעילות חברתית לכלל העובדות.
החודש דעת מתוקשרת מאד. מנכ"ל החברה, נילי דוידוביץ', מתראיינת בתכנית הבוקר של גבי גזית ב"רדיו ללא הפסקה" ומספרת על "דעת" ועל "וועידת ההייטק למגזר החרדי", בה היא תשתתף החודש ותציג את סיפור הצלחתה כיזמית הייטק.
שני אתרים שפותחו בדעת עולים לאוויר: אתר oppenni- אתר קהילת המפתחים של הסנסור מבית primeessense, ואתר alpha team המתמחה במיקור חוץ ובפיתוח וצמיחת מרכזים טכנולוגיים.
מנכ"ל דעת, נילי דוידוביץ', משתתפת בכנס השנתי של נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה, שהתקיים במעמד שר התמ"ת, שלום שמחון, ונושאת דברים בפאנל "כיצד יוצרים גיוון במקום העבודה".
נילי דוידוביץ', מנכ"ל דעת, משתתפת בכנס הראשון של השדולה למען קידום השתלבות חרדים בשוק העבודה, שהתקיים בכנסת.
הושק האתר של כנס האדריכלים הבינלאומי בחיפה. נושא הכנס הוא התחדשות חיפה כעיר חוף מרכזית, השינוי שיתרחש בה בתחום חזית הים ובהפיכתה לעיר נמל אורבנית.
לאור הניסיון המוצלח בהעסקת למעלה מ-40 נשים חרדיות, דעת מרחיבה את פעילותה ופותחת את שעריה גם לגברים דתיים וחרדים.
שני לקוחות חדשים מצטרפים לשירות בדיקות התוכנה הניתן בדעת: האוניברסיטה הפתוחה & ארנסט אנד יאנג.
ועוד מהווי החברה… החודש עובדות דעת וילדיהן נהנו ביום כיף חווייתי במיוחד בבית האיכר בכפר הנוער בן שמן.
זכינו לסיים את השנה בהשקת אחד הפרויקטים המורכבים והמאתגרים שפותחו על ידינו: אתר קבוצת שטראוס.

ולאחר התבוננות בשנה שחלפה, נאחל לכל עם ישראל שנה טובה ומתוקה. שנה שתהיה טובה יותר מקודמתה.