תחל שנה וברכותיה
מאת: נילי

כולנו אוהבים את ראש השנה ואת תחושת ההתחדשות החגיגית והמיוחדת המתלווה אליו. תחושה חגיגית זו קשורה למהות החג. ראש השנה הוא מעין קו תפר בין שתי תקופות – תקופת העבר הנחתמת ותקופה חדשה העומדת כבר בפתח, על שלל אפשרויותיה ותקוותיה.

כל סוף הוא התחלה חדשה

חיינו מורכבים מאינסוף רגעים של סיום וגם מאינסוף רגעים של התחלות. לעיתים רגעים אלה קטנים כל כך עד שכמעט איננו חשים בהם. לעיתים אנו כה שקועים בשגרה עד שאיננו מבחינים כלל במעבר ממצב למצב. אנו עוזבים מקום מגורים ישן ועוברים למקום חדש, רוקמים סיפור חיים, מכירים, נפגשים לראשונה עם אדם שיהפוך למשמעותי בחיינו, מתחילים עבודה חדשה, מביאים לעולם חיים חדשים, וסוגרים ופותחים ללא הרף אפשרויות חדשות.

כל התחלה חדשה היא גם סוף…

התחלות אלה הן תמיד גם סוף של משהו, וככאלה הן מלוות ברגשות מעורבים. לצד הצפייה לעתיד אנו עשויים לחוש געגועים או אפילו קושי להותיר את העבר מאחור ולהמשיך הלאה.  חושך מתחלף באור ואור מתחלף בחושך, העליות הופכת למורדות ולהיפך, ולידות חדשות ממלאות את הלב שמחה ומקלות על המיתות. הנטישה וההותרה מאחור הן לעולם אינן מוחלטות. העבר משאיר בנו את אותותיו, את זיכרונותיו ואת רגעיו היפים ואף מציידנו בכוחות ובניסיונות שיעזרו לנו בעתיד. תהליך דומה מתרחש גם בסמוך לתחילת השנה העברית החדשה – בראש השנה.
לפי המסורת היהודית, יום א' בתשרי הוא היום המקביל ליום השישי בבריאה – היום בו האדם נברא. ראש השנה איננו רק זיכרון לימי העבר אלא הוא גם תהליך מתמשך ובלתי פוסק של התחדשות. בכל שנה בראש השנה מתרחשת בריאת האדם מחדש, כמו במעשה בראשית. וזהו האתגר האמיתי של החג. שנת תשע"ג, הבאה עלינו לטובה, היא הזדמנות לעצור לרגע את מרוץ החיים, להירגע, להביט אחורה, להיזכר מהיכן בנו, להתגעגע, להתרענן, להבין איפה שגינו, לאזור כוחות, לעשות חשבון נפש, לשאול לאן מועדות פנינו, לנשום עמוק ולצאת לקראת מסע מופלא, שהוא בו בזמן דרך חדשה וגם תהליך מתמשך ובלתי פוסק של בריאה.

שנת תשע"ג, הבאה עלינו לטובה, היא הזדמנות לעצור לרגע את מרוץ החיים, להירגע, להביט אחורה, להיזכר מהיכן באנו, להתגעגע, להתרענן, להבין איפה שגינו, לאזור כוחות, לעשות חשבון נפש, לשאול לאן מועדות פנינו, לנשום עמוק ולצאת לקראת מסע מופלא…

כדי שנוכל להביט לאחור ולעשות חשבון, לפחות מבחינה מקצועית, הנה סיכום קצר של מה שהיה לנו בדעת השנה.
-במהלך השנה "דעת" שמחה לצרף אליה עובדות חדשות, שלאחר הכשרה בחברה נקלטו במחלקות פיתוח או QA.

-קצת הווי: השנה המשכנו במסורת חגיגות ראש החודש המפורסמות, אך לא רק… יצאנו לטיול בבית שאן העתיקה, קיימנו ערב גיבוש מהנה במיוחד בטירת יהודה, ערכנו יום קייטנה לילדי העובדות ועוד.

-בשנה החולפת עסקנו כמובן בביצוע פרויקטים מול לקוחותינו הקיימים (הכוללים את ynet, בנק לאומי, כלל פיננסים ורבים אחרים) – אך גם בביצוע פרויקטים, רובם מורכבים ובהיקפים משמעותיים, מול לקוחות חדשים שהצטרפו למעגל הלקוחות שלנו: כי"ל מוצרים תעשייתים, בנק לאומי למשכנתאות, בריטניקה, Traiana, לאומי פלוס, SweatPacks ועוד…

בשמי ובשם צוות "דעת" איחולי שנה של התחדשות, של בריאה מחדש ושל פריחה אינסופית, וכמובן, שנה טובה