10 דרכים למשוך מפתחים
מאת: נילי

שוק הגיוס רותח. כווולם מגייסים אנשי פיתוח ו-QA.

אז מה עושים כשהם פשוט לא באים? הנה 10 רעיונות שיעזרו לכם בציד.

 

 1. העניקו להם משמעות!
  מתכנתים מחפשים משמעות. מתכנת מדור המילניאלס, אותם ילידי שנות השמונים והתשעים, מחפשים את אותה במיוחד. היום כבר לא מספיק להציע שכר מכובד או טייטל נחשב. העובדים החדשים רוצים להרגיש שהם חלק ממשהו גדול ולהזדהות עם הערכים של מקום העבודה. הם רוצים להשפיע, להשאיר חותם ולא רק להיות בורג במערכת.
  לא משנה אם אתם סטארט אפ או חברת ענק, אתם צריכים לדעת כיצד הפעילות שלכם מייצרת ערך לעולם, ולתקשר ערכים אלו החוצה. חשוב כמובן שמאחורי הסיסמאות תעמוד תרבות ארגונית שעולה בקנה אחד עם הערכים האלו.

 

 1. צרו סביבת עבודה נעימה
  זה נכון בכל תחום, אבל משמעותי במיוחד בתפקידים טכנולוגיים בעלי תחלופה גבוהה. עם התחרות הגדולה על לבם, המשקל שניתן לסביבת העבודה הוא גבוה יותר. מקום עבודה לא נעים, שלא כיף להם לבוא אליו בבוקר הופל להיות דיל ברייקר.
  אז אנחנו לא מדברים על ריהוט ועיצוב פנים. אנחנו מדברים קודם כל על תרבות ארגונית וקוד התנהגותי שמגיע מהקודקוד מטה. סביבת עבודה נעימה מספקת חופש ביטוי, יצירתיות ואוטונומיה לעובדים, מאפשרת לעובדים לפתח פרויקט צד במסגרת העבודה, להתנדב, להשתתף בתוכניות מנטורינג שונות וכדומה. דברו על כל הדברים האלו במודעת הדרושים ובראיונות הראשונים ותראו את השינוי באחוזי הגיוס.

 

צריכים עזרה בפיתוח? צרו איתנו קשר עכשיו

 

 1. יותר מתן ביס
  אנשים בהייטק אוהבים לאכול, אבל זה לא כי הם רעבים. לקום מהכסא, להוציא את העיניים מהמסך – אלו פעולות שגורמים לנו להרגיש אנושיים ואנחנו מחפשים את זה כל הזמן. בנו פעילויות שעוזרות לעובדם להשתחרר, ללמוד, להכיר אנשים ובסדר, גם לאכול. זו יכולה להיות הרצאה באמצע היום, יוגה, משחק כדורגל או כל מפגש שסובב סביב נושא משותף. דאגו לשווק את הפעילויות האלו פנימה והחוצה כדי שאף אחד לא יפספס את את היתרונות שלכם על פני מעסיקים אחרים.

 

 1. אפשרו להם לעבוד מהבית
  לצד ההתנגדות של חלק ממקומות העבודה לאפשר עבודה מרחוק, זה הופך להיות יתרון משמעותי יותר ויותר של מקומות העבודה שכן מאפשרים את זה. יש פה מסר חזק לגבי אמון בעובדים וחשיבות של איזון עבודה-בית עבור הארגון. עבור עובדים שגרים רחוק או צריכים לאסוף ילדים ממסגרות, היתרון הזה מקבל משקל משמעותי שהרבה פעמים מביא לקבלת ההחלטה.

 

 1. מתגו את עצמכם
  החברה שלכם או הסטארט אפ שלכם הם מותג, עוד לפני המוצר/ים שלכם. המותג כולל את התרבות הארגונית שלכם, המשימה והחזון. מה הופך אתכם לשונים ממקום אחר? מה היא הצעת הערך שלכם לעובד שלכם? אם אתם לא יודעים – הם בטח לא ידעו לאן הם מגיעים, ולמה זה כדאי להם. שלבו כוחות עם מחלקת השיווק והיעזרו בכל ערוץ שיש לכם כדי לספר מי אתם ומי הם האנשים שבחורים לעבוד איתכם.

 

 1. ספקו מידע אמין
  כשיש כל כך הרבה הצעות עבודה בתחום, הצגה מעורפלת או שיווקית מדי של הארגון או הסטארט אפ, באופן שמותיר יותר סימני שאלה מתשובות, עלולה לדחות את המועמד. הקפידו להציג את דרישות המשרה ואת החברה שלכם באור ריאליסטי ואמין. אם אתם רוצים לבנות יחסי אמון תצטרכו להיות שקופים כבר מההתחלה.

 

 1. תשאלו ותלמדו
  עובד שלכם בדיוק הודיע שהוא עוזב? שימו את האגו בצד ונסו להבין מה הסיבה. מאחורי כל הצעת עבודה מתחרה יש לא רק כסף, אלא גם עניין, אפשרויות צמיחה, מוצר מעניין, אווירה ופרמטרים נוספים. אם תצליחו לזהות את נקודות התורפה שבגללן העובד עובר לחברה אחרת, תוכלו לשפר אותן בצורה ממוקדת.

 

 1. תנו הזדמנות לג'וניורים
  עובדים עם נסיון הם מצרך נדרש עם הרבה תחרות עליו. חפשו את הדרכים שבהן תוכלו להכשיר עובדים נטולי נסיון בצורה מהירה ובאופן שייצר בהם נאמנות לארגון. תוכלו להרוויח ככה עובדים נאמנים יותר ולהשלים גיוסים מהר יותר.

 

צריכים עזרה בפיתוח? צרו איתנו קשר עכשיו

 1. חישבו על רב גוניות
  חברות ההיי טק הן סביבת עבודה של רק כ-300 אלף ישראלים, אבל הרבה ממה שקורה בשוק העבודה הכללי רלוונטי גם לגבי עולם ההיי טק. בין היתר, אפליה מטעמי גיל, מין וגזע. אם תרחיבו את הפריזמה שלכם, ולא תחפשו אחר הסטריאוטיפ של מפתח שיש לכם בראש, תגיעו למועמדים נוספים. בטווח הארוך, החברה שלכם תוכל רק להרוויח ממגוון של דעות וסוגים של אנשים, דבר שמוכח פעם אחר פעם במחקרים ובא לידי ביטוי בשורת הרווח.


 1. תנו לכסף לדבר
  כסף לא יניע עובדים לפעולה ולא יעזור לכם לשמר אותם לאורך זמן, אבל הוא יכול למשוך טאלנט רלוונטי ולפתוח את השיחה. לא מעט פעמים תצטרכו לרפד את ההצעה עם הצעות נוספות כמו אחוזים, מענק חתימה וכל ערוץ נוסף שתוכלו למנף.

 

צריכים עזרה עד הגיוס?
דעת הוא מרכז פיתוח בלב ת"א המציע שירותי מיקור חוץ (Outsourcing) בתפיסת ה Near-Shore לעשרות חברות בישראל. נשמח לעזור לכם עם צרכי הפיתוח שלכם עד שיגיע האחד שלכם. המחירים שלנו הם ללא תחרות, אנחנו מבטיחים ביצוע מהיר, מקצועי ותקשורת מעולה לכל אורך התהליך.